Schudli sme po pôrode. Ako sa nám podarilo dostať na svoju pôvodnú váhu?

Zostalo vám po pôrode pár nechcených tukových vankúšikov v problematických partiách? Nezúfajte a poďte sa inšpirovať dvoma mamičkami, ktoré sa svojich popôrodných kíl navyše už zbavili.


Martina (34): Schudla som vďaka pohybu

Pôvodná váha: 62 kg

Váha v tehotenstve: 77 kg

Súčasná váha: 59 kg

Martina, mamička osemmesačného syna Petríka, nemávali s váhou problémy. "Vždy som sa snažila mať zrovnané stravu, vyváženú skladbu jedálnička, potrebný prísun vitamínov a minerálov, a keď som otehotnela, dbala som na to ešte viac. Počas tehotenstva som pribrala 15 kíl. Posledné tri kilá mi naskočila po opuchu nôh od lýtok po členky - normálne mám veľkosť 38 a v tú dobu som mala 41!"Keď sa Petrík narodil, Martina váhu neriešila. "Zo začiatku len dojčíte-spíte-dojčíte-spíte a ani sa nenazdáte a desať kíl je hneď preč. Zostanú však nejaká kilá, s ktorými sa treba popasovať. Začala som ich riešiť po šestonedelí formou dlhých a svižných prechádzok s kočíkom. Váha šla vďaka tomu ďalej pekne dole."Ale postupom času sa chudnutie zastavilo a bolo predsa len treba urobiť ešte niečo naviac. "V štvrtom mesiaci od pôrodu som začala cvičiť. Kombinovala som beh s rychlochůzí a začala rekreačne hrať tenis, vďaka ktorému je celé telo pekne v pohybe. A nechala som si v centre zdravia zmerať podiel svalov, tukov a vody. Odporučili mi tam drobné úpravy jedálnička. V tehotenstve som totiž chute na sladké vôbec nepociťovala, zato počas dojčenia áno! Bola som schopná zjesť aj celú čokoládu na posedenie! Preto mi pomohlo, keď mi odporučili konkrétne potraviny na doplnenie sacharidov."Martina je teraz so svojou váhou spokojná, užíva si materstvo a starostlivosť o svoje prvé bábätko. V dohľadnej dobe sa chystá prihlásiť do kurzu cvičenia s deťmi.

Eva (35): Rada sa hýbem a učím to aj deti

Pôvodná váha: 64 kg

Váha v 1. tehotenstvo: 77 kg

Váha v 2. tehotenstvo: 77 kg

Súčasná váha: 56 kg

Nikdy sa mi nepodarilo schudnúť toľko ako teraz

Počas štúdia na vysokej škole som vážila 58 kíl. Keď som začala pracovať, moja váha sa vyšplhala na 62-64 kg, "spomína Eva na časy, kde ešte nebola mamičkou Alžbetka a Elenka."Po pôrode som vážila 67 a má váha sa zasekla na 64 kilách."Potom jej kamarátka rozprávala o cvičení FitMe, ktoré je určené špeciálne pre mamičky s deťmi v kočíku."Prihlásila som sa minulý rok v septembri. Najskôr som cvičila 2x do týždňa, potom ma to chytilo a chodila som 3x týždenne. Cvičenie prebieha v niekoľkých fázach: najprv beh s kočíkom na zahriatie - na ihrisku, v parku, na chodníkoch. Potom sa posilňujú problémové partie a medzilopatkové svaly. Manžel v tom čase začal pod vedením výživovej poradkyne držať diétu, tak som spoločne s ním upravila aj stravu. "A úbytok na váhe na seba nenechal dlho čakať."Musím povedať, že pre mňa samotnú je veľkým prekvapením, ako to všetko dohromady pekne zafungovalo. Jem všetko, nemávam chute na sladké, rada sa hýbem a učím to aj deti... "


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: