Preťahovanie na pláži. Strečing aj posilňovanie s Hankou Kynychová

Aj na dovolenke môžete začať so zmenou životného štýlu. Skúste si ráno privstať a natiahnite, predýchajte svoje telo pri východe slnka na pláži. Strečing je pre telo ako živá voda, ako tvrdí známa cvičiteľka Hanka Kynychová.


Strečingu

  • 1. PRETIAHNUTIE SVALOV TRUPU A BRUCHA

Postavte sa rovno tak, aby ste mali nohy tesne pri sebe a obe paže zdvihnite do vzpaženia. Uterák uchopte na jeho koncoch a poriadne ho napnite. Ľahko sa prehnite v chrbte a vydržte v tejto pozícii 20 sekúnd.

  • 2. PRSNÉ SVALY A RAMENÁ

Zostaňte rovno vo znoženie, ruky držte za chrbtom a zhlboka sa nadchnite. V konečnej pozícii s výdychom zdvihnite obe paže asi o 20 cm vyššie do zapaženého a držte niekoľko sekúnd. Potom povoľte a zacvičte si ešte aspoň 3x.

  • 3. SVALSTVO PO STRANÁCH TRUPU

Postavte sa do mierneho roznoženie, vo vzpažených rukou držte uterák nad hlavou a nadýchnite sa. S výdychom sa ukláňajte a striedavo natáčajte trup do strany vpravo a potom vľavo. Na každej strane vydržte v úklone 20 sekúnd.

  • 4. Pre rovnováhu a PRETIAHNUTIE sedacích svalov A bedrových kĺbov

Najskôr sa postavte na jednu nohu a uterákom podržte koleno druhej nohy. Rovnováhy docielite tak, že spevníte svaly v oblasti brucha a zadku. Potom sa nadýchnite. Následne s výdychom pritiahnite koleno k hrudníku a oba lakte ťahajte k telu. Vydržte niekoľko sekúnd. To isté opakujte s druhou nohou.

  • 5. Krčnú chrbticu

Postavte sa rovno, nohy nechajte pri sebe a uterák si položte do tyla a držte ho opäť na jeho koncoch. Nadýchnite sa. S výdychom potom predkloňte hlavu a bradu pritiahnite až na hrudník. Uterákom tlačte do tyla a ešte rukami vyvíjajte tlak. Konce uteráku ťahajte k zemi. Vydržte 20 sekúnd.

  • 6. Ramenný kĺb

Rovno vo znoženie držte uterák za chrbtom, musí byť napnutý a nadýchnite sa. Potom s výdychom jednou rukou ťahajte uterák do strany výšky asi o 20 cm a vydržte 20 sekúnd. To isté zacvičte na druhej strane.

  • 7. Predĺženie skrátených zadnej strane stehien

Sadnite si na podložku, na trávu alebo na piesok, to je jedno. Chodidlo jednej nohy položte na uterák, druhú nohu nechajte pokrčenú na zemi a lakte ťahajte smerom k telu. Nadýchnite sa. S výdychom vypnite nohu v kolene a celú ťahajte k hrudníku a vydržte 20 sekúnd. Potom povoľte a to isté zacvičte s druhou nohou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: