Kontaktné šošovky a líčenie? Jednoduché rady pre všetky nositeľky

Kontaktné šošovky si väčšinou kupujeme, aby sme sa zbavili okuliarov. Veľakrát totiž máme pocit, že nám nepristanú, nevyhovujú pri športe alebo sa v nich proste len necítime. U žien je potom ďalším dôvodom, prečo sa prikláňa k šošovkám, aj líčenie.


Nalíčiť sa totiž tak

Aby aj pod okuliarmi boli oči zvýraznené, je často problém. Šošovky sú preto z tohto hľadiska jednoduchšie. Nalíčené oči nie sú skryté pod okuliarovými sklami a líčenia je tak ďaleko viac zreteľné. Preč sú doby, kedy bola bola skutočne zažitá predstava, že sa nositeľky šošoviek zo zdravotného hľadiska nesmie líčiť. Viete, aký je správny postup líčenia pri nosení šošoviek? Zoznámte sa s jednoduchým a rýchlym postupom a uvidíte, že zdravie a krásu možno skĺbiť! Oči sú naším najcitlivejším orgánom a zároveň tiež zmyslom, ktorý nám poskytuje najviac informácií. Až 90% informácií a vedomostí získame vďaka zraku, na ostatné zmysly tak spoločne pripadá približne 10% vnemov. Nie nadarmo je preto nutné si oči chrániť, starať sa o ne a poskytovať im náležitý komfort. A neboli by to ženy ani svet módy, keby neobjavili, že aj oči sa dajú "zdobiť". Dnes už si ťažko žena vyšla na ulicu bez použitia make-upu, maskary, očných liniek alebo tieňov. Čo ale keď je dáma zároveň aj nositeľkou kontaktných šošoviek? Aký je správny postup aplikácie šošoviek a líčenie, a ako zabrániť, aby sa čiastočky dekoratívnej kozmetiky nedostali do očí?

Zásady líčenie pre nositeľky kontaktných šošoviek

  • Líčenie prevádzajte vždy až po aplikácii šošoviek. Šošovku najprv vyberte z roztoku, ideálne sú bio-inšpirované roztoky, ktoré sú k očiam šetrné a rešpektujú ich prirodzené vlastnosti. Šošovky vďaka nim zostanú vlhké až 20 hodín a teda v oku nerežú ani nepáli a nenúti k šúchanie, a tým pádom sa predíde riziku zanesenia čiastočiek kozmetiky do očí.
  • Používajte šetrnejšie kozmetické prostriedky určené pre užívateľov kontaktných šošoviek či pre osoby s Citlivejšiemu očami. Väčšina kozmetických prostriedkov od riaseniek až po očné linky sa teraz dajú zohnať aj vo variante "sensitive" alebo ak pre citlivé oči. Vhodné sú tak pre nositeľky šošoviek aj pre ženy, ktoré trpia na častejšie očné zápaly alebo alergie.
  • Nenanášajte kozmetické prostriedky na vnútorný okraj viečok, pretože by mohli znečistiť povrch šošoviek. V prípade, že ste milovníčka očných liniek, nanášajte ju na vonkajší okraj viečka, nikdy ju nemaľujte priamo "do oka". Hrozí nielen znečistenie povrchu šošovky, ale aj poranenia o hrot ceruzky.
  • Nepoužívajte kozmetické prostriedky a špirály k predĺženiu mihalníc obsahujúce drobné vlákna. Tie totiž môžu ľahko z riasy odpadnúť a dostať sa do oka, kde môžu jednak znečistiť šošovku, ale spôsobiť aj podráždenie oka a jeho začervenanie.
  • Počas aplikácie kozmetických prostriedkov v spreji zatvorte oči, aby sa častice prostriedkov neusadili na šošovkách. To platí predovšetkým pre parfumy a laky na vlasy. Nepríjemné potom nie je len usadenie spreje na šošovkách, ale aj pálenie očí, ku ktorému by pri zasiahnutí očí okamžite došlo.
  • Odličovanie vykonávajte vždy až po odstránení šošoviek z očí. Iba tak zabránite, aby sa zvyšky kozmetických prostriedkov dostali na šošovky. Kontaktné šošovky potom opäť uložte do puzdra s bio-inšpirovaným roztokom, ktorý je cez noc aj vydezinfikuje. Oči následne odlíčite pomocou odličovacích obrúskov alebo vankúšikov, na ktoré nanesiete odličovacie vodu alebo krém. Odličujte vždy jemnými pohybmi bez silnejšieho trenia očí.

Pokrok

V kozmetickom aj používaní očných priemysle celkovo prispel k väčšiemu komfortu nositeliek šošoviek. Bio-inšpirované výrobky sú len ďalším krokom k rovnováhe s prírodou a môžu tak pomôcť ľuďom udržiavať alebo dokonca rozširovať ich vlastné telesné funkcie. Ostrý zrak, dokonale nalíčené oči a nulové zdravotné problémy, tak vyzerá súčasnosť v spojení šošoviek a líčenie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: