Kokosová voda: Zázračný elixír života a hit celebrít na chudnutie

Vybavujete si z rozprávok "živú vodu?" Možno vám dospelí láskavo vysvetľovali, že to je možné len v rozprávkach, že v skutočnosti neexistuje ani živá, ani mŕtva voda. A vidíte, po prečítaní tohto článku budete vedieť, že živá voda, ktorá vás povzbudí.


Prečistí a pomôže vám k štíhlosti, sa v skutočnosti volá kokosová voda.

Žiadna chémia, čistá príroda

Voda sa tvorí vnútri zeleného - mladého - kokosu. A aj keď sa to možno nezdá, v jednom orechu je možné nájsť až liter tejto blahodarné vody. Je mierne sladkastá. Nezamieňajte ju s oveľa kaloričtějším kokosovým mliekom, ktoré sa často používa v ázijskej a thajskej kuchyni. Na rozdiel od vody, ktorá sa tvorí vo vnútri zeleného kokosu, mlieko sa "lisuje" z dužiny už stopercentne zrelého, hnedého, kokosu.

Prospejete svojmu zdraviu

100% kokosová voda neobsahuje žiadne cukry, konzervanty či farbivá. Naopak je plná minerálov - nájdete v nej horčík, sodík, draslík a vápnik. Tiež obsahuje veľa vitamínu C a vitamíny radu B, preto ju lekári odporúčajú v prípade vážnej dehydratácie. Dokonca sa dá podávať aj novorodencom, pretože obsahuje látky, podobné tým z materského mlieka. Len pre porovnanie, kokosová voda má v sebe 15x viac draslíka ako banán. A dokonca ani tie najlepšie športové nápoje nie sú natoľko bohaté na minerály...

Prospejete svojej štíhlej línii

Skúsila ste na svete snáď všetky diéty, ale žiadna nezabrala? A po niektorých ste sa dlho nemohla na určitý druh potravín ani pozrieť, ale ručička váhy tvrdohlavo zotrvávala na rovnakých číslach? Tak skúste chudnutie vďaka kokosovej vode! Jej kúzlom totiž je podpora metabolizmu a dvakrát rýchlejšie spaľovanie. Napriek tomu je ale nutné povedať, že ani kokosová voda nevie zázraky. Ak chcete schudnúť natrvalo, je nutné pridať pravidelný pohyb a vyváženú, do 5 - 6 porcií rozloženú, stravu. Aj preto celebrity z "A zoznamu" zrazu pijú a všade vychvaľujú kokosovou vodu...

Prečistíte si organizmus

Kokosová voda je skvelá aj na prečistenie organizmu - detoxikáciu, ak chcete použiť módnejšie výraz. Hoci ju z 95% tvorí voda, do zvyšných piatich percent sa vtesnajú látky, ktoré napomáhajú predovšetkým jarnú detoxikáciu organizmu. A tie z vás, ktoré trápia migrény, zbystrite. Kokosová voda od nich totiž vie pomôcť. Takže si doprajte pravidelné popíjanie tejto lahodnej vody, aby ste si krásne prečistili telo a navyše si báječne pochutnali...

Nabije vás energiou

Ak si čím ďalej častejšie pripadáte ako vyžmýkaný citrón a márne premýšľate, čím by ste si mohli dodať energiu, už nepátrajte. Kokosová voda z vás urobí králička Duracell. Zabudnite na krátkodobé "šľahať" energie pomocou power drinkov, tento nápoj vás "nakopne" ďaleko trvalejšie a rozhodne sa nemusíte báť, že by ste prišla o svoju štíhlu postavu. Kokosová voda je osviežujúci, energizujúci, čistiace, ale rozhodne nie kilá pridávajúce.

Lámete si hlavu, ako je to možné? Hoci sa ľudia leta snažia vyrobiť čo najlepšie izotonický nápoj, na prírodu sú rovnako krátki. Príroda totiž dokáže vyrobiť ideálne izotonický nápoj: Kokosovú vodu, ktorá bráni dehydratácii, a je vďaka tomu skvelým nápojom pre športovcov - dopĺňa vitamíny a minerály, ktoré telo fyzickou námahou stráca.

Budete IN

Aj tie z vás, ktoré tvrdia, že je absolútne nezaujíma, čo je in a čo out, možno poteší, že budete mať minimálne jednu vec spoločnú s Madonnou, Lady Gaga, Rihannou či hviezdnu herečkou Demi Moore. Tieto známe dámy a veľa ďalších podľahli preukázaným účinkom kokosovej vody. A hoci sa asi neprejdete po červenom koberci a nezískate cenu Grammy či povestného Oscara, pocit, že ste v takto elitnom klube, stojí za to. Tak si s nimi pripite aspon symbolicky "na zdravie!"


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: